KONSULTACJE - praca zoopsychologa

 

TERAPIA ZWIERZĄT TOWARZYSZĄCYCH - Zoopsycholog to oficjalna nazwa zawodu wpisanego do rejestru zawodów Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w dniu 1 lipca 2007. Zoopsycholog to, zgodnie z definicją  specjalista w zakresie relacji człowiek-zwierzę towarzyszące. Zoopsycholog to doradca, pomagający właścicielowi zwierzęcia w zrozumieniu właściwych dla danego gatunku zachowań i tworzeniu satysfakcjonujących dla obu stron relacji.

 

Moja praca w dużej mierze polega na zbieraniu i analizie danych, jakie uzyskuję od opiekunów zwierząt.

To Państwo jesteście z czworonogiem na co dzień, i to Wy pełnicie rolę obserwatora.

Proszę pamiętać, że w czasie mojej wizyty, zwierzak zwykle nie prezentuje zachowań problematycznych. Potrzebuję od Państwa szczegółowego opisu problemu, przedstawienia nawyków Waszego podopiecznego oraz zasad panujących w domu i w rodzinie. Pozwala mi to na wstępną ocenę sytuacji i ma na celu, stworzenie programu naprawczego, optymalnie dostosowanego do możliwości opiekuna.

Dlatego pracę z Państwem zaczynam od wywiadu / ankiety, w której proszę o podanie podstawowych informacji. Następnie dopytuję o szczegóły istotne dla danego przypadku. Często proszę o zdjęcia lub krótkie filmiki.

Po analizie uzyskanych materiałów, proponuję spotkanie (konsultację), w czasie którego wspólnie omawiamy program naprawczy.

Ale aby osiągnąć oczekiwany efekt poprawy zachowania psa lub kota, opiekun powinien stosować się do zaleceń, pozostać ze mną w kontakcie i relacjonować postępy lub ich brak. Praca związana ze zmianą zachowania czworonoga, jest zadaniem opiekuna. Natomiast w czasie całego procesu naprawczego udzielam porad i wsparcia.

​CENY:

  • Pierwsze spotkanie / konsultacja to koszt 200 pln + koszty dojazdu (cena dotyczy jednego zwierzaka  - każdy kolejny zwierzak w domu powoduje ustalenie ceny indywidualnie)
    (1 zł za 1 km)

  • Jeśli było by konieczne kolejne spotkanie dotyczące tego samego przypadku – 100 pln + dojazd

  • Kontakt mailowy i telefoniczny  w przebiegu terapii - bezpłatnie

W wyjatkowych sytuacjach dopuszczam konsultację telefoniczno - internetową. Wtedy konieczna jest wspólpraca opiekunów zwierzaka na ściśle określonych warunkach, a moja praca również jest płatna.

Nie każde zaburzenie może być objęte tego typu terapią.

Udzielam również porad w sprawie doboru rasy psa lub kota, Jeśli trzeba pojechać do hodowli, w celu oceny cech osobowości wymarzonego pupila – wtedy koszt mojej pracy ustalamy indywidualnie.

Spotkania i konsultacje tylko po wcześniejszej rejestracji telefonicznej lub mailowej!
 

​FOLLOW ME

  • Facebook Social Icon

© 2014 by RECREO - Małgorzata Nedoma